Tupbebekara.com Kullanım Şartnamesi

Sayın Kullanıcı; tupbebekara.com SİTEsi üyesi olmak ve SİTEnin sağladığı hizmetlerden faydalanmak için aşağıda sorumluluk ve kuralların düzenlendiği maddeleri okumanız ve kabul etmeniz gerekmektedir. Eğer bu koşulları kabul etmiyorsanız SİTEyi kullanmaktan vazgeçiniz.

Taraflar ve Tanımlar

    1.  SİTE : tupbebekara.com,
    2. Kullanıcı : SİTEyi ziyaret eden üye olmayan kişileri,
    3. Uzman : Doktor (tıp hekimi) ya da branş uzmanlığı sıfatına haiz olduğunu beyan eden kişileri ifade eder.
    4. Kullanım Şartnamesi, herhangi bir ek sözleşme imzalanmaya gerek kalmaksızın Kullanıcı için bağlayıcıdır.

SİTE’nin Hizmetleri ve Sorumluluk Halleri

  1.  SİTE, Üyeleri ve Uzmanları bir araya getirerek, Üyeler genel sağlık bilgilendirmesi amacı ile kurulmuş olup tedavi ve teşhis amacı taşımaz. SİTE bir bilgilendirme platformudur. SİTE’de yer alan bilgilerin ve/veya uzman tavsiyelerinin hiçbiri hasta muayenesi ve hastalık teşhisi anlamına gelmeyip, birebir hasta doktor muayenesinin yerini tutmaz. UZMAN’ların verdikleri cevaplar, hasta görüşmesi yapılmadan ve muayene edilmeden verilen cevaplar oldukları için sadece bilgilendirme ve fikir verme amacı taşırlar. SİTE’de yer alan bilgilere göre tedavinin durdurulması ve değiştirilmesi kesinlikle önerilmez.
  2.  SİTE içerisinde yer alan uzmanlar ve klinikler SİTE içerisindeki faaliyetleri sırasında ÜYE’lerden hiçbir isim altında ücret ve bedel talep etmez. SİTE, Uzmanların şahıs bazında ve/veya kurumsal olarak düzenli olarak SİTE içerisinde faaliyette bulunacaklarının garantisini veremez. SİTE’de bulunan UZMAN’lar, SİTE’nin işleteni olan şirketin kadrolu UZMAN’ları değillerdir. Makale yazma, soru cevaplama ve SİTE’de yer alan diğer tüm faaliyetleri tamamen gönüllü ve karşılığında hiçbir ücret almadan yapmaktadırlar. Bu faaliyetlerin tamamını veya bir kısmını yapmak veya yapmamak tamamen UZMAN’ların takdirinde olup, söz konusu faaliyetlerde aksama veya durma olması SİTE’yi hiçbir şekilde bağlamaz
  3.  SİTE, ÜYE’lerin ücretli hizmet alıp almadığına bakmaksızın birbirleri ya da uzmanlar ile yaptığı görüşmelerde hakaret, iftira, huzur bozucu davranışlar, etik olmayan davranışlar vb. hallerde ÜYE’lerin SİTEyi kullanmasını kısıtlayabilir/ tamamen durdurabilir ve askıya alabilir, ÜYE’lik statüsünü iptal edebilir.
  4. SİTE, Mevcut hizmetlerini teknik bakım ve gereklilikler için makul bir süre için durdurma hakkına sahiptir.
  5.  SİTE, kendi kontrolünde olmayan üçüncü kişilerin sahip olduğu ve işlettiği başka web SİTElerine ve/veya portallara, dosyalara veya içeriklere ‘link’ verebilir. Bu ‘linkler, sahibinden izin alınmak suretiyle referans kolaylığı nedeniyle sağlanmış olabilir ve SİTE link verilen web SİTEsini veya işleticilerini desteklemek amacı veya web SİTEsi içeriği bilgilere yönelik herhangi bir beyan veya garanti anlamına gelmez, söz konusu içerikle ilgili olarak SİTE’nin sorumluluğu bulunmamaktadır.

Üyelerin Hakları ve Sorumluluk Halleri

  1. ÜYE, SİTE üyeliği sırasında vermiş olduğu bilgilerin doğruluğundan ve kullanıcı şifrelerinin korunmasından tek başına sorumludur. ÜYE, SİTE’nin kullanımı sırasında 3.şahısların haklarını ihlal etmeyeceğini, hakaret, iftira, sövmeve örf ve adetlere aykırı eylemlerde bulunmayacağını taahhüt eder.
  2. ÜYE, SİTE’den sadece kişisel amaçlar ile faydalanabileceğini, SİTE içerisinde bulunan hiç bir hizmeti ticari olsun olmasın başkalarına kullandıramayacağını beyan eder.
    ÜYE, Bedeli karşılığı yararlanan hizmetlerin anında ifa içeren hizmetlerden olduğunu, aylık / yıllık veya belirli dönemsel üyeliklerde hizmeti kullanmadığından bahis ile bedel iadesi, mahsup ve devir talep edemeyeceğini bildiğini kabul ve beyan eder.
  3. SİTE, üye seçiminde tek taraflı insiyatife sahibidir. Siteye dilediği kişileri üye yapmak, dilediklerini üye olarak kabul etmemek veya üyelikten dilediği zaman çıkarmak ya da üyelerinin dilediğine dilediği site olanaklarından faydalanma hakkı verme hakkını mahfuz tutmaktadır.
  4. Sitede yazılan değerlendirme ve yorumlar internet ziyaretçilerinin görüşlerinden derlenmektedir. İnternetin yapısı gereği bir ziyaretçinin gerçek kimliğinin, iddia ettiği kişi olup olmadığının, yazdığı görüşlerin samimiyetinin ya da doğruluğunu kontrolü mümkün değildir. Bu inceleme ve görüşler “tanınmadık bir kişinin kişisel fikirleri” olarak değerlendirilmeli ve olması gerektiğinden daha fazla ciddiye alınmamalıdır. Bir tavsiye yazısı doğası gereği, subjektif ve hatta hatalı olabilir. Site ziyaretçilerimiz değerlendirme yazılarını bir uzman hakkında kişisel görüşlerini oluştururken yararlanacakları kaynaklardan sadece biri olarak değerlendirmeli ve hatalı ya da yanıltıcı olabileceğini dikkate almalıdırlar. İnternet üzerinden anonim gönderilen bir yazının güvenilirliği ve kaynağı konusunda kesin bir tesbit yapılması teknik olarak mümkün değildir. Bu nedenle sitedeki tüm tavsiye yazıları yararlananlar tarafından bu çerçevede değerlendirilmelidir.
  5. SİTE, iletişim platformlarına gönderilen yorum ve değerlendirmelerinin yayın ve lisans hakkı da dahil, hertürlü yasal hakkı gönderim tarihi itibariyle tupbebekara.com sitesine geçer. İnceleme yazılarının bilahare yayından kaldırılması yazarı tarafından talep edilemez.
    Siteye ziyaretçiler veya üyeler tarafından gönderilen mesajlar ve her türlü içeriğin yayını konusunda insiyatif site yönetimine aittir. Site yönetimi yayınlanan yazıların gerek gördüğünde içeriğini, görünümü, site içindeki yerini değiştirebilir veya yayından kaldırılabilir.
  6. ÜYE, kullanılan sisteme erişim araçlarının (kullanıcı ismi, şifre vb.) güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerin bilgisinden uzak tutulması ve izinsiz kullanılmasıyla ilgili hususların tamamen kendi sorumluluğunda olduğunu kabul eder. ÜYE’lerin sisteme giriş araçlarının güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerin bilgisinden uzak tutulması, kullanılması gibi hususlardaki tüm ihmal ve kusurlarından dolayı üyelerin ve/veya üçüncü kişilerin uğradığı veya uğrayabileceği zararlar dolayısıyla SİTE’nin, doğrudan veya dolaylı, herhangi bir sorumluluğu yoktur.
  7. ÜYE, SİTE’ye erişim sağlamak için kullanmakta olduğu donanımın ve erişim hizmetlerinin yeterliliğinden kendi sorumlu olup SİTE hizmetlerine işbu nedenler ile erişememekten/hizmetleri kullanamamaktan dolayı SİTE’yi sorumlu tutamaz.
  8. Tupbebekara.com sitesi sitede yayınlanan uzman bilgilerinin doğruluğunu ya da güncelliğini garanti etmez. Hatalı olan bilgiler, site editörlerimize bildirildiğinde gerekli güncelleme ve düzeltmeler hızla yapılacaktır.

 

SİTE’nin Telif Hakları

Tupbebekara.com SİTEsinin isim hakları, içeriği, şablonu, tasarımı, SİTE içindeki tüm döküman, program ve scriptlere ait hakları saklıdır. Sayfalarda aksi belirtilmediği sürece SİTE içindeki hiçbir döküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne suretle olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz. SİTE içinde yer verilen makale, çalışma ve incelemelerin her türlü hakları sayfada ismi zikredilen eser sahiplerine aittir.

Eser sahibinin isminin zikredilmediği durumlarda, haklar Tupbebekara.com SİTE Yöneticisine aittir. Bu SİTEden faydalanan konuklarımız, SİTEnin telif hakkı konusunda eser sahiplerinin tüm talep ve açıklamalarını kabul ettiklerini beyan ve taahhüt ederler. Hakları saklı tutulmuş eserler, sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, alıntı yapılamaz, yayınlanamaz, başka bir yerde kullanılamaz. SİTE içinde yer alan dökümanlar eser sahiplerinin, eser sahibinin ismi yoksa SİTE Yöneticisinin önceden verilmiş açık muvaffakati olmaksızın başka internet SİTEleri içine ya da medyalara kopyalamaz.

Hizmetlerin Türleri ve Kapsamları

  1. Hizmet Sağlayıcı aşağıdaki Hizmetleri vermektedir:
  2. Kullanıcıların, Profesyoneller ve Kuruluşlar ile ilgili, illere, şehirlere ve kategorilere göre kataloglanmış bilgilerini ve hastaların memnuniyet değerlendirmeleri yayınlamalarını sağlamak,
  3. Arama motorunu Profesyoneller ve Kuruluşların erişimine açmak,
  4. Yeni bilgiler ve memnuniyet değerlendirmeleri ile ilgili bildirimler yapmak,
  5. Profesyonellere, haklarındaki bilgileri girme ve düzenleme ve ayrıca Kullanıcıların değerlendirmelerine cevap verme olanaklarını sağlamak,
  6. SİTEden verilen hizmetlerin çoğu ücretsizdir. Kayıt olma ve Profesyoneller ve Kuruluşlar hakkında temel bilgilerin girilmesi işlemleri karşılığı herhangi bir ücret alınmamaktadır.
  7. Hizmet Sağlayıcı, SİTE kapsamında verilen hizmetlerin herhangi birini ücretli hale getirme hakkını saklı tutmaktadır ve ayrıca böyle değişiklikleri uygun bir süre önceden bildirmekle yükümlüdür.

Şikayet Bildirim Şekli ve İtiraz/İade Prosedürü

  1. Hizmet Sağlayıcı Sitenin doğru bir şekilde çalışmasını sağlamak için elinden gelen tüm makul eforu sarf edecektir ve Sitenin çalışmasıyla ilgili problemlerin çözümü ile ilgili destekte bulunacaktır.
    Sitede bildirilen görüşlerin güvenilirliğiyle ilgili şikayetler görüşün yanında bulunan “Şikayet Bildir” düğmesi kullanılarak gönderilmektedir.
  2. Diğer uyarılar, şikayetler, öneriler ve hatalar her sayfanın altında bulunan İletişim linki kullanılarak iletilebilmektedir.
  3. Yapılan şikayetlerin cevapları mümkün olan en kısa süre içerisinde Kullanıcının veya Profesyonelin elektronik posta adresine gönderilecektir.
  4. Sitenin çalışmasındaki aksaklıklar, sorunlar ve Siteden verilen hizmetlerle ilgili şikayetler Kullanıcı veya Profesyonel tarafından 14 gün içerisinde şu adrese gönderilebilirler: [email protected][email protected]
  5. Bu şikayetler gönderildikten sonraki 14 gün içerisinde işleme alınırlar. Eğer bu süre içerisinde bu mümkün olmazsa Hizmet Sağlayıcı bu süre dolmadan önce bu gecikmenin nedenini ve yeni süreyi bildirecektir.
  6. Hizmet Sağlayıcı, şikayet eğer bu Kullanım Şartnamesinin, Kullanım Şartnamesinin eklerinin veya kanunların hükümlerinin bilinmemesine bağlı olarak ortaya çıkmış ise bu şikayeti işleme koymama hakkını saklı tutmaktadır.
  7. Tazminat taleplerinin mahkemelere intikal ettirilmesi, ancak Şikayet/İtiraz/İade prosedürü sonuçsuz kalırsa mümkündür.

 

Son Hükümler

  1. Hizmet Sağlayıcı Kullanım Şartnamesini tek taraflı olarak değiştirme hakkına sahiptir. Böyle bir değişiklikten önce Kullanıcılar ve
  2. Profesyoneller, kayıt sırasında verdikleri elektronik posta adreslerine gönderilecek bir bildirimle bu değişikliklerden haberdar edileceklerdir.
  3. Taraflar arasındaki ilişkiler, Türkiye Cumhuriyeti kanunları tarafından düzenlenmektedir.
  4. Site üyeleri ve siteden yararlanan herkes site ilkelerine ve misyonuna saygı duymak ve site kurallarına uymakla yükümlüdür.
  5. Kullanım Şartnamesinin düzenlemediği konularda ilgili mevzuat hükümleri bağlayıcıdır.
  6. SİTE, Uzmanların vermiş olduğu görüşlerin doğruluğunu teyit etmez içeriğini denetlemez. Uzmanların vermiş olduğu görüş ve bilgiler nedeni ile sorumlu tutulamaz.

İşbu Kullanım Şartnamesi bir önceki Kullanım Şartnamesinin hükümlerini geçersiz kılar ve Sitede yayınlandığı gün yürürlüğe girer.