Değerlendir ve İnceleme Yaz

Bu ilan için puanınız

angry
crying
sleeping
smily
cool
Gözat

Değerlendirmenizin en az 140 karakter uzunluğunda olması önerilir :)

Bu incelemeyi yayınlamak için Şart ve Koşullarımızı kabul eder misiniz?

1 İçin gözden geçirin Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tüp Bebek Merkezi

Kezban

Tüp bebek bölümü

5/ 5

Merhabalar Eren AKBABA harika bi dr ilgisi alakası ve bilgisi güvenle tavsiye edebilirim iyiki tanımışım hocamı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tüp Bebek Merkezi‘ nde tüp bebek yaptıranlar ve merkez hakkında yorumlar? Gibi sorularınız varsa ve Muğla‘da tüp bebek merkezi tavsiyesi arıyorsanız kesinlikle doğru adrestesiniz !

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde açılmış bir merkezdir. Tüm Muğla genelinde ve çevresinde hizmet vermekte olan merkez, histoloji, üroloji, kadın hastalıkları ve doğum, embriyoloji branşlarının da desteği ve etkileşimi ile çalışmalarını sürdürmektedir. Aynı zamanda Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesindeki tüp bebek merkezinde ileri teknolojik donanım ve uzman kadro ile hizmet verilmektedir.

Embriyo, sperm ve yumurta gibi dondurma işlemlerinin yapılması ile birlikte ileri derece genetik analizler de merkezde sürdürülen uygulamalar arasındadır. Tüm bu hizmetler bebek sahibi olamayan çiftlere yönelik sunulan tedavilerin bir parçasıdır ve amaç çiftlerin bebeklerini kucağına almasına yardımcı olacak bilimsel ve tıbbi gelişmeleri sağlamaktır.

Tüp bebek merkezi bünyesinde mikrobiyoloji laboratuvarı başta olmak üzere, poliklinik alanları, ameliyathane ve numune alma odası gibi farklı pek çok alan etkin olmaktadır. Güvenilir bir şekilde hizmet vermekte olan ünite; toplam 4 bölüm olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Bunlar temelde uygulama birimleri ve genel birimler olmaktadır.

Tüp bebek tedavisi süreçlerinde ilk olarak çiftlerle görüşme yapılması ve ön bilgilendirme sunulmaktadır. Çiftlerin tüp bebek tedavisine uygun olup olmadığı çeşitli testler aracılığı ile değerlendirilmektedir. Uygun olunduğu takdirde uzman hekim eşliğinde çiftler için en uygun olan tedavi yöntemi belirlenir ve genel bir tedavi şeması çizilir. Bu şemaya göre aileler yönlendirilmekte ve tedaviye alınmaktadır. Tedavi sürecinin başarılı bir şekilde işlemesi ile birlikte çiftler bebek hayalini gerçekleştirebilmektedir.

Sağlık Bakanlığı bünyesinde Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi himayesinde Tüp Bebek Merkezi; aynı zamanda maddi imkanı yeterli olmayan çiftlerin tüp bebek tedavisi sürecine dahil olabilmesi için oldukça yararlı olmuştur. Çok sayıda çiftin kaydı gerçekleştirilerek gerekli hazırlık süreçlerinin tamamlanmasının ardından transfer işlemleri gerçekleştirilmesi aşamasına geçilmiştir.

2012 senesi içerisinde Sağlık Bakanlığı tarafından verilmiş olan izinler neticesinde altyapı çalışmaları başlamış ve 2013 senesinde embriyolog kadrosu göreve başlamıştır. Aynı yıl içerisinde intra uterin inseminsyon işleme hastane dahilinde gerçekleştirilmeye başlanmıştır.

Tüp Bebek Merkezi aracılığıyla şehirde ve çevresinde hizmet alan çok sayıda aile; başarılı sonuçlar almaktadır. Tüp Bebek Merkezi bünyesinde pek çok farklı tedavi süreci gerçekleştirilmekte, teknolojik ekipman ve uzman kadro eşliğinde hizmet sunulmaktadır. Bu sayede bebek sahibi olmak isteyen çiftlere umut vaat edilmektedir.

Elbette tüp bebek tedavisinde uygun çiftler bu tedaviden faydalanabilmektedir. Bunun anlaşılması için de başlangıç aşamasında belli testler uygulanmakta ve aileler bilgilendirilmektedir. Teknolojik cihazların kullanıldığı ünite dahilinde çok sayıda çiftin kaydı yapılmış ve hazırlık süreçleri tamamlanarak tedavi işlemlerine başlanmıştır.

Çeşitli maddi imkânsızlıklar nedeniyle tüp bebek tedavisi hizmetini doğru şekilde alamayan pek çok çift; Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesindeki Tüp Bebek Merkezi aracılığıyla tedaviye başlama imkânına sahip olmuştur. Bu sayede maddi imkanı olan ve olmayan pek çok ailenin arasındaki imkan farkı bu alan için kapatılmaya çalışılmıştır.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Doktorları

Muğla Sıtkı Koçman Hastanesi Uzman Kadrosu;

 • PROF.DR. AHMET AKIN SİVASLIOĞLU
 • DOÇ.DR. BURCU KASAP
 • DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ
  MELİKE NUR AKIN
 • DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ
  EREN AKBABA
 • UZM.DR.
  ÖZGE ŞEHİRLİ KINCI
 • UZM.DR.
  MEHMET FERDİ KINCI

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tüp Bebek Merkezinde Sunulan Tedaviler

 • Tüp Bebek(IVF),
 • Laparoskopi,
 • Histeroskopi,
 • Kolposkopi,
 • Yumurta Toplama (OPU),
 • Mikroenjeksiyon,
 • Aşılama,
 • Embryo Transferi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tüp Bebek Merkezi Telefon

Muğla Sıtkı Koçman Hastanesi Tüp Bebek Merkezi iletişim bilgileri;

Bilgi almak ve iletişim için 0 252 214 13 23 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Hastane Çağrı Merkezi mesai saatleri 08:00 – 17:00 saatleri arasında çalışmaktadır.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tüp Bebek Merkezi Randevu

Nasıl Randevu Alırım?

Alo182 Aranarak canlı operatörlerden Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından Alo182 aranır. Çağrıyı karşılayan operatöre hastanın T.C. kimlik numaranız verilir. Randevu talep edilen hastane, poliklinik ve varsa hekim tercihleri operatöre bildirilir. Operatör uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa bildirir. Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

İnternet Üzerinden Randevu Alma

www.hastanerandevu.gov.tr veya www.mhrs.gov.tr adresine giriş yapılır. Merkezi Hekim Randevu Sistemi ilk kez giriş yapılırken her vatandaş için ayrı bir hesap açılır. Bunun için ilgili yönlendirme adımları takip edilir. Hesap açıldıktan sonra “Randevu Al” butonunu kullanarak T.C. kimlik numarası ve belirlenen şifre ile giriş yapılır. İstenilen Kadın Hastalıkları ve Doğum branşı altında tüp bebek polikliniğinden hekim tercihi yapılarak randevu alınır.

Mobil Cihaz Kullanarak Randevu Alma

Android, IOS, BlackBerry ve Windows işletim sistemlerine sahip akıllı cihazlar (telefon, tablet) için “MHRS Mobil” uygulaması vardır. “MHRS Mobil” cihazınızın kullandığı uygulama marketinden (App Store, Play Store vs.) ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Ayrıca ayrıntılı bilgiye www.mhrs.gov.tr/Vatandas/sikcaSorulanSorular.jsp adresinden de ulaşabilirsiniz.

Merkezin Yakınında Duran Şehir İçi Hatlar

 •  1-31 NOLU ARAÇ ADLİYE-STADYUM-TIP FAKÜLTESİ
 •  1-32 NOLU ARAÇ MENTEŞE YAP. KOP-STADYUM-TIP FAKÜLTESİ
 • 1-33 NOLU ARAÇ DÜĞEREK-STADYUM-TIP FAKÜLTESİ
 • 1-34 NOLU ARAÇ TOKİ -TIP FAKÜLTESİ
 • 1-41 NOLU ARAÇ OTOGAR-TIP FAKÜLTESİ- YENİKÖY