Değerlendir ve İnceleme Yaz

Bu ilan için puanınız

angry
crying
sleeping
smily
cool
Gözat

Değerlendirmenizin en az 140 karakter uzunluğunda olması önerilir :)

Bu incelemeyi yayınlamak için Şart ve Koşullarımızı kabul eder misiniz?

Zeynep Kamil Tüp Bebek Merkezi‘ nde tüp bebek yaptıranlar ve merkez hakkında yorumlar? Gibi sorularınız varsa ve İstanbul‘da tüp bebek merkezi tavsiyesi arıyorsanız kesinlikle doğru adrestesiniz !

Zeynep Kamil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tüp Bebek Merkezi, tüp bebek tedavisi dahilinde çeşitli nedenlerden ötürü bebek sahibi olamayan çiftlerin sağlıklı bir şekilde bebek sahibi olmasını olanaklı hale getirmekte olup bu konuda modern tıbbi cihazlar ve uzman sağlık personeli ile hizmet sunmaktadır. Çözüm odaklılık ilkesi dahilinde hareket eden merkez, pek çok nedenden ötürü çocuk sahibi olma konusunda problem yaşayan çiftlere uygun tedavi yöntemleri sunarak bu tedavilerin başarılı adımlar dahilinde ilerlemesini olanaklı hale getirmektedir.

Zeynep Kamil Tüp Bebek Merkezi Hizmet Alanları

Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tüp Bebek Merkezi kapsamında yer alan hizmetler genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir:

 • İnfertil Çiftlerin Değerlendirilmesi
 • Yumurta / Sperm Dondurma
 • Yumurta Toplama Embriyo Transfer İşlemleri
 • Embriyo Laboratuvar İşlemleri
 • Androloji Laboratuvar İşlemleri
 • İnfertilite Hemşireliği
 • Erkek İnfertilitesi
 • Onko-Fertilite

Merkez, uzman hekimler ve sağlık personelleri dahilinde kısırlık sorunu dahilinde yer almakta olan pek çok sorun nedeniyle çocuk sahibi olamayan çiftlere en iyi hizmeti sunmakta ve onların sağlıklı yöntemler dahilinde tedavi görmelerini mümkün kılmaktadır. Üremeye yardımcı tedavilerin kullanılmaya başlanması, pek çok çiftin çocuk sahibi olmasını kolaylaştırmış bulunmakta olup Zeynep Kamil Hastanesi Tüp Bebek Merkezi güncel gelişmeleri yakından takip etmekte ve modern tıbbi cihazlar dahilinde hastalarına profesyonel destek sunmaktadır.

Kısırlık başta olmak üzere pek çok nedenden ötürü çocuk sahibi olma konusunda çeşitli sıkıntılar yaşayan çiftler, tüp bebek tedavisine dahil olabilmek adına bir form doldurmakta olup bu sayede sürecin başlamasını mümkün kılmaktadır. Tüp bebek tedavisine hak kazanan çiftler için tedavi süreci başlamakta ve bu süre içerisinde yenilikçi çözümler ve modern tıbbi cihazlar dahilinde çiftlerin çocuk sahibi olabilmesi sağlanmaktadır.

Zeynep Kamil Tüp Bebek Bölümü

Tüp bebek tedavisi kapsamında verilen hizmetler dahilinde hastalar, belirli bir tedavi sürecinden geçmekte ve sağlıklı bir şekilde bebek sahibi olma şansı elde etmektedir.

Zeynep Kamil Tüp Bebek İçin Gerekli Evraklar 

 • Evlilik cüzdanı (Resimler görünür şekilde tek kağıda önlü arkalı fotokopisi)
 • Erkeğin vukuatlı nüfus kaydı (Nüfus müdürlüğünden veya E-devlet üzerinden)
 • Kadının vukuatlı nüfus kaydı (Nüfus müdürlüğünden veya E-devlet üzerinden)
 • Erkek ve kadının ikişer adet vesikalık fotoğrafı

Vukatlı Nüfus Kaydı Sorgulama E-devlet :https://www.turkiye.gov.tr/nvi-nufus-kayit-ornegi-belgesi-sorgulama

 • Kadın çalışıyorsa ise kadının SGK 900 gün prim 5 Yıl Sigorta girişinin olması.(SGK Hizmet Dökümü)
 • Devlet Memuru ise (Maaş Bordrosu Kaşeli, İmzalı süreti – 2 Adet)
 • Kadın çalışmıyor ise erkeğin SGK 900 gün prim 5 Yıl Sigorta girişinin olması.

Sgk Tescil ve Hizmet Dökümü: https://www.turkiye.gov.tr/sgk-tescil-ve-hizmet-dokumu

 • Son bir yıla ait 3 Adet Sperm Tahlili, Minimum 15 gün tarih aralıklı

Zeynep Kamil Hastanesi Tüp Bebek Bölümü Doktorları: https://zeynepkamilkdch.saglik.gov.tr/TR,430577/hekimlerimiz.html

Zeynep Kamil Tüp Bebek Merkezi Telefon

Bilgi almak ve iletişim için 0216 391 06 80 (17 Hat) numaralı telefonu arayabilirsiniz. Hastane Çağrı Merkezi mesai saatleri 08:00 – 17:00 saatleri arasında çalışmaktadır.

Zeynep Kamil Tüp Bebek Merkezi Randevu

Nasıl Randevu Alırım?

Alo182 Aranarak canlı operatörlerden Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından Alo182 aranır. Çağrıyı karşılayan operatöre hastanın T.C. kimlik numaranız verilir. Randevu talep edilen hastane, poliklinik ve varsa hekim tercihleri operatöre bildirilir. Operatör uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa bildirir. Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

İnternet Üzerinden Randevu Alma

www.hastanerandevu.gov.tr veya www.mhrs.gov.tr adresine giriş yapılır. Merkezi Hekim Randevu Sistemi ilk kez giriş yapılırken her vatandaş için ayrı bir hesap açılır. Bunun için ilgili yönlendirme adımları takip edilir. Hesap açıldıktan sonra “Randevu Al” butonunu kullanarak T.C. kimlik numarası ve belirlenen şifre ile giriş yapılır. İstenilen Kadın Hastalıkları ve Doğum branşı altında tüp bebek polikliniğinden hekim tercihi yapılarak randevu alınır.

Mobil Cihaz Kullanarak Randevu Alma

Android, IOS, BlackBerry ve Windows işletim sistemlerine sahip akıllı cihazlar (telefon, tablet) için “MHRS Mobil” uygulaması vardır. “MHRS Mobil” cihazınızın kullandığı uygulama marketinden (App Store, Play Store vs.) ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Ayrıca ayrıntılı bilgiye www.mhrs.gov.tr/Vatandas/sikcaSorulanSorular.jsp adresinden de ulaşabilirsiniz.

Merkezin Yakınında Duran Şehir İçi Hatlar

Otobüs: 13, 14, 14M ,14R, 14Y, 15F, 2
Tren: MARMARAY
Metro: M4
Dolmuş:  D-23, D-31, D-65